מחליקי טפלון

מחליקי טפלון ישפרו את חייכם. נקודה.

די לעץ המתנפח, די לשבירת הגב בעת שטיפת הבית, די לשריטות על הרצפה. תוסיפו לרהיטים בבית מחליקי טפלון - ותראו איך פתאום דברים זורמים.

אולי זה נשמע מעט מוגזם: איך מחזיק טפלון יכול לשפר חיים? אבל זה ממש כך. מעיד על כך כותב שורות אלו. אני ובת זוגי עברנו דירה לפני כחודשיים. כמו כל זוג שעובר לבית חדש, החלטנו להתרענן בכמה רהיטים חדשים לבית. בעת הקנייה, נחשפנו למוצר החדש הזה שנקרא מחליק טפלון

הטפלון הוא חומר שהתגלה לפני פחות מ-100 שנה. מה שמיוחד בחומר זה, הוא שרמת החיכוך שלו נמוכה מאוד מאוד. למעשה השנייה הנמוכה ביותר מכל המוצקים הידועים לאדם. בנוסף, הטפלון הוא היידורפבי (דוחה מים). אם יש לכם מחבת טפלון בבית, בטח ראיתם איך מעט מים שנשפכים יוצרים טיפות בשל הדחייה מהחומר. נחזור אלי ואל בת זוגי. החלטנו לנסות את המוצר על 2 רהיטים בבית. על שידת הטלוויזיה בסלון (כבדה מאוד) ועל שידת המיטה בחדר השינה. לא ידענו באותו הזמן, שזו רק ההתחלה ושכל רהיט בבית הולך לקבל מחליקי טפלון לרגליו. אז מה מלהיב כל כך במוצר הקטן והאפור הזה, שנראה רק כ'עוד' מוצר עזר פשוט. נתחיל משטיפה. אנחנו יחסית זוג ששומר על הניקיון ומשתדלים לנקות פעם בשבוע. מי לא מכיר את האתגר הזה שמגיעים לנקות מתחת לרהיטים הכבדים. אם זה הספות בסלון, שידת הטלוויזיה, ארון הספרים וכו'. לעיתים אנחנו מזיזים את הרהיט הכבד, ועומדים באתגר. לעיתים אנחנו מוותרים ואומרים שנשמור את זה "לשטיפה הגדולה הבאה", ובמקרים החמורים – האבק ממתין עד פסח הקרוב. אז הרכבנו את הטפלוןעל שידת הטלוויזיה הכבדה (פעולה של 5 דק'), הפכנו את הרהיט, וכבר הרגשנו משהו נפלא. הרהיט שפעם סרב לזוז, והיינו צריכים יחד להתאמץ כדי לשנות אותו ממיקומו בכמה ס"מ, הפך לבודהה. כשמזיזים אותו כעת, זה מרגיש כאילו הוא מרחף באוויר. לא צריך יותר לשבור את גב, לא צריך שניים כדי להזיז רהיט, ולא צריך להתעצל לנקות מאחורי המפלצת הכבדה. עכשיו היא זזה בנגיעה קלה.

יתרון נוסף משמעותי, עניין השריטות. אין יותר שריטות קטנות על המרצפות מתזוזות הרהיטים. בשל יכולת הדחייה של חומר הטפלון, הוא כמעט ולא מתחכך עם הרצפה (אגב, גם כדורי אקדח מצופים טפלון מסיבה זו, כדי שהם יעברו בקנה באופן חלק). פשוט נותנים 'פוש' קטן לרהיט והוא מרחף לצד השני. ויתרון אחרון משמעותי: שמירת הרהיט. כולנו מכירים את העץ המתנפח, את העובש על רגלי הפלסטיק, ועוד בלאיים כאלה ואחרים על הרהיטים בעקבות מגע עם המים. הטפלון כאמור, דוחה את המים ולא נותן להם להיספג בו ובטח שלא ברהיט. בעת השטיפה, גם תוכלו להזיז את הרהיט בקלות, וגם אם בכל זאת הוא ייגע במים, אין לכם מה לחשוש.

נסכם: מחליקי טפלון מקלים משמעותית את הזזת הרהיטים. שומר עליהם בפני פגיעות מים ושומר על הרצפה בפני שריטות. בעיקר: חוסך לכם זמן, ומקל עליכם בעת ניקוי הבית. את
מחליקי הטפלון ניתן להשיג בחיבור של מסמר, בורג או הדבקה.